Preskoči na glavni sadržaj

Prirodni lijek za celulit

Ima li lijeka za celulit? Veliki problem s kojim se bori mnogo žena moguće je riješiti – ako ne potpuno ukloniti, onda barem značajno ublažiti. Ponudit ćemo vam nekoliko prirodnih rješenja za uspješnu borbu protiv celulita.



Iako celulit napada i žene normalne tjelesne težine, počesto je on vezan za prekomjernu težinu, pa je prije svega potrebno poraditi na tome. Dakle, ako uz celulit postoji kod vas i višak kilograma, imajte na umu da ćete smanjenjem težine poboljšati izgled narančine kore. Kako smršavjeti? Hranite se zdravo, smanjite unos životinjskih masti, a povećajte unos svježeg voća i povrća, orašastih plodova, sjemenki i integralnih žitarica. Posebno treba pripaziti na to da unosite dovoljno C-vitamina. Rafinirani šećer šećerne trske u zadnje je vrijeme na udaru stručnih priručnika. Ispada da nije tako bezazlen čak ni u manjim količinama. Zato je najbolje zamijeniti ga prirodnim sladilima – medom, stevijom, agavinim ili javorovim sirupom… Mogućnosti je bezbroj, pa odaberite onu koja vam je cjenovno i okusom najprihvatljivija.

Zdrava prehrana podrazumijeva i pijenje dostatnih količina čiste vode. Hidratiziranjem tijela ne samo da ćete pomoći metabolizmu, već i uklanjanju toksina iz tijela. Osim čiste vode, za borbu protiv celulita preporučuju se i biljni čajevi. Vrlo je zdrav čaj od koprive koji čisti krv, pa je općenito dobar za detoksikaciju tijela.



Bez vježbanja, nažalost, ne ide. Odaberite omiljenu sportsku aktivnost i nekoliko puta tjedno je upražnjavajte – bilo to trčanje, bicikliranje ili rolanje. Svakodnevna tjelesna aktivnost zategnut će vaše mišiće, pomoći metabolizmu i potaknuti cirkulaciju. Naime, loša cirkulacija uzročnik je celulita, tako da treba potaknuti krvotok. To možete činiti i toplo-hladnim tuširanjem. Iako na prvu neugodno, tuširanje naizmjenično vrućom, pa hladnom vodom potaknut će cirkulaciju na vašim bedrima ako tuš usmjerite na to područje koje je najčešće zahvaćeno celulitom. Prije tuširanja poželjno je narančinu kožu tretirati i pilingom za tijelo.

Kako biste potaknuli cirkulaciju, neizostavna je i masaža područja zahvaćenih celulitom. Masaža mora biti snažna i stručna te redovita. Kuća magične trave kreirala je posebno ulje za masažu, pa osim što ćete tretirati tijelo okrepljujućom masažom, možete uživati i u mirisima biljnih i eteričnih ulja za opuštanje odnosno za podizanje rapoloženja.

Popularni postovi s ovog bloga

Bučino ulje za kožu

Bučino ulje je delicija u gastronomiji, ali je i hrana za kožu i kosu. O dlično je za opuštajuće masaže, ostavlja kožu mekom, hrani kosu itd. Što je primorcima maslinovo, to je nama kontinentalcima bučino ili tzv. crno ulje.   Navikli smo na   taj jaki miris i okus u svim salatama i ostalim jelima. U zadnje vrijeme dok   se poljoprivreda i obrada zemlje konačno na mala vrata vraćaju  " u modu", u Hrvatskoj imamo nekoliko desetaka vrlo kvalitetnih uzgajivača buča i proizvođača bučinog ulja pa se ono sada popularizira i na Mediteranu, a neke recepture nam sugeriraju čak i pečenje jaja na bučinom ulju, sladoled od vanilije s bučinim uljem, namaz od bučinih koštica, bučino brašno i sl. Nekada je ono samo bilo "fino" i koristilo se za hranu jer ljudi nisu imali novaca za kupnju već su sami proizvodili hranu, a danas se na veliko piše i priča o svojstvima i koristima tog kontinentalnog "crnog zlata". Naučili smo da pomaže kod bolesti prostate, da je odl

Mast od gaveza

Mast od gaveza , točnije gavezov melem, novi je proizvod Kuće magične trave. Pročitajte sve o blagodatima ove ljekovite biljke... Biljka poznata po svojem karakterističnom ljubičastom cvijetu, lat. Symphytum officinale , u narodu je zvana obični gavez, crni gavez, konjski rep, kilnjak i na još mnoge druge načine... S obzirom na to da postoji i žuti gavez, koji ima slična svojstva, poznatiji je ljubičasti gavez. Aktivnim svojstivma, koja su danas naširoko poznata, obiluje list, a najviše korijen. Korijen gaveza sadrži karotin, alkaloide, glikozide, tanin, eterično ulje, smole, sluz, ali najvažniji sastojak je alantoin. Alantoin je aktivna prirodna tvar koja potiče rast stanica u kostima te u vezivnom i potkožnom tkivu. Zbog toga je mast od gaveza gotovo nezamjenjiva kod unutarnjih i vanjskih rana, posjekotina, oteklina, modrica i lomova kostiju te oštećenja hrskavice, nategnuća tetiva, uganuća i sl. Zbog velike koncentracije alantoina gavez se koristi u njezi kož

Ulje lješnjaka za nečistu kožu

Svi volimo orašaste plodove, i to je dobro jer su oni hrana za mozak bogata različitim aktivnim tvarima koje nam pomažu u zdravlju tijela - iznutra i izvana. Ulje lješnjaka jednako je dobro za naše tijelo, posebice korišteno na koži, u kozmetičke svrhe. U našim kontinentalnim područjima, osim bučinog ulja, veliko blago je ulje lješnjaka, koje je sve zastupljenije. Lješnjaci se u zadnjih 5 do 7 godina na veliko sade na zapuštenim livadama, između ostalog i zbog toga što uzgoj ne zahtijeva veliki fizički napor ni financijska ulaganja, no lješnjaci imaju prve plodove tek nakon 7 godina. Do tada, nasadi se mogu samo lagano kositi i održavati. Ulje lješnjaka izuzetno je bogato ulje, sadrži velike količine nezasićenih masnih kiselina, proteina i vitamina, prije svega vitamina B1 i B6, nešto manje ostalih vitamina B, i vitamina E. Ono spada u tzv. suha ulja jer se izuzetno dobro upija, te se preporuča njegovo korištenje u kozmetičke svrhe u preparatima za masnu, nečistu i kožu